Polka w Tajlandii

bananas&trips

Polka w Tajlandii, czyli kto?

Lucy, doświadczona Pilotka Wycieczek i skarbnica wiedzy o Tajlandii.

Lucy & Nui
Fot.  Ja i moja druga połowa Taja 😉

Podobno w życiu trzeba spełniać marzenia, i ja je spełniłam w 100%. Wyjechałam do Azji kilka lat temu i zamieszkałam w Tajlandii, w obcej kulturze, wśród obcych mi ludzi. Mieszkałam chwilę także w Japonii, co bardzo wpłynęło na moją decyzję, aby zapuścić korzonki w „kraju uśmiechu”. Nic nie dzieje się przypadkiem. Wystarczy czasem odwaga. Zmieniłam zawód i tryb życia aby móc ruszyć „cztery litery”. Tak o to stałam się Pilotem Wycieczek (z polską licencją) w Azji Południowo – Wschodniej. Pilotowanie wycieczek to ruch i rozwijanie moich osobistych pasji. Oprócz ruchu, kocham ludzi, a dzięki nowej pracy poznaje ich coraz więcej z różnymi pasjami i przeżyciami. Niektórzy z nich zostali już w moim życiu. Uwielbiam to!

Dlaczego Tajlandia?

Bo jak wspomniałam kocham pozytywnych ludzi. Tu poznałam mojego męża – rodowitego Taja, a Tajowie to naprawę sympatyczne i otwarte społeczeństwo. Lubię kulturę i kuchnię Tajlandii, która stała się moją obsesją. Z wykształcenia jestem socjologiem i kulturoznawcą i dlatego też lubię dzielić się swoją wiedzą i przeżyciami, rozmawiać bezpośrednio, analizując buddyjski świat niebanalnie i ciekawie, z nutką humoru. Pokazać Tajlandię i Tajów oczami Polki, nawiązując do kultury polskiej. Obnażyć to, czego żaden przewodnik papierowy czy elektroniczny nie odda w pełni.

Lucy w Japonii
Fot. Bananas & Trips

Dlaczego nie napisałam żadnego przewodnika, ani nie piszę bloga?

Wybaczcie, zwyczajnie nie lubię pisać. Nie każdy urodził się pisarzem. Za to bardzo lubię rozmawiać, opowiadać i pomagać w organizacji każdej imprezy i wyjazdu.

Może kiedyś przyjedzie taki dzień, gdzie wszystko opiszę, kiedy poczuję wenę twórczości pisanej. A tymczasem zapraszam tutaj na prywatne spotkania edukacyjne o tym niesamowitym świecie. 😉

Potrzebujesz pilota wycieczki w Azji ?

Napisz do Mnie: KONTAKT